Jak vypadá budova školky

Mateřská škola byla postavena v roce 1991 v okrajové části Bohumín – Záblatí v centru menšího sídliště. Jde o  jednopatrovou typizovanou budovu, která se nachází uprostřed malého sídliště Tovární, na okraji města Bohumín.

V přízemí se nachází jedna třída s bezbariérovým přístupem, která je od školního roku 2016 – 2017 pronajata soukromou organizací, jesle MAJDALENKA. V prvním patře se nacházejí dvě třídy, které jsou rozděleny do homogenních tříd (podle věku). Součástí budovy je i výdejna stravy, kterou nám dováží ZŠ Masaryková Bohumín.

Mateřská škola disponuje velkou zahradou s množstvím atrakcí pro děti a pokud to počasí alespoň trochu dovolí – je využívána celoročně. Zahrada je postupně dovybavována novými herními prvky – dřevěný hrad se skluzavkou, provazová stěna, houpačky, pískoviště. Naposled byla inovována prostřednictvím MěÚ Bohumín v roce 2017 a to o nové kvalitní průlezky, houpací hnízdo, houpačku a pod.

V blízkém okolí se nachází i les, který je také využíván k poznávacím vycházkám. Všechny třídy mají vyhovující prostory pro daný počet dětí. Ke každé třídě náleží umývárna, včetně sprchového koutu a WC. Každá třída má prostornou učebnu s hernou, vybavenou novým, účelným nábytkem a samostatnými hracími kouty.

Od roku 1997 byla mateřská škola vedená jako soukromá mateřská škola. Od 12.9. 2017 patří MŠ pod křídla Základní školy Bezručova.