O naší školce

Naše školka je jednopatrová typizovaná budova, která se nachází uprostřed malého sídliště Tovární, na okraji města Bohumín.Od září 2017 je mateřská škola Pastelka součástí Základní školy a Mateřské školy Bezručova 190.

V přízemí se nachází jedna třída s bezbariérovým přístupem, která je od školního roku 2016 – 2017 pronajata soukromou organizací, jeslím MAJDALENKA.

V prvním patře se nacházejí dvě třídy, které jsou rozděleny do homogenních tříd (podle věku).  Součástí budovy je i výdejna stravy, kterou nám dováží ZŠ Masaryková Bohumín. Disponuje také velkou zahradou s množstvím atrakcí pro děti a pokud to počasí alespoň trochu dovolí – je využívána celoročně. Zahrada je postupně dovybavována novými herními prvky – dřevěný hrad se skluzavkou, provazová stěna, houpačky, pískoviště. V blízkém okolí se nachází i les, který je také využíván k poznávacím vycházkám. Všechny třídy mají vyhovující prostory pro daný počet dětí. Ke každé třídě náleží umývárna, včetně sprchového koutu a WC. Každá třída má prostornou učebnu s hernou, vybavenou novým, účelným nábytkem a samostatnými hracími kouty.

Zahrada školky (foto jirikaplan.cz)

foto:jirikaplan.cz

Dále Vás může zajímat: